Birželis

Atrodo, dar taip neseniai stebėjome daigelių augimą, o jau atėjo tas metas, kai visa ima žaliuoti – bujoti pilnu tempu. Taigi, dabar svarbus darbas mažinti šią žaliąją laviną ir puoselėti savo auginamus augalus. Vieniems dera padaryti pakankamai vietos, kad galėtų augti – kitus – pristabdyti, kad pasiruoštų derėjimui. Suvaldyti šias „stichijas“ ir yra pagrindiniai birželio mėnesio darbai.

Ravimos piktžolės – palaisčius ar lietui palijus bus lengviau jas išrauti. Tačiau jei lietaus nėra, būtina purenti dirvos paviršių-šitaip ne tik naikinamos piktžolės, bet ir „užrakinama’ jau esanti drėgmė. Jei šalia auga augalas-net „piktžolė“ – tačiau nekliudo Jūsų puoselėjamam augalui – palikite jį. Dažnai tokia draugija yra pageidaujama. O gal rasite ir kaip jį panaudoti – maistui ar kaip vaistažolę…

Visgi erdvė kiekvienam augalui būtina, tad retinkite – ir ne tik daigus. Jei matote, kad neįvertinote situacijos ir per arti susodinote kai kurios augalus – mažinkite juos. Išretinkite, arba genėkite.

Skabykite pomidorų ir agurkų ūglius, tik agurkų ūglius rekomenduojama pašalinti ne visus, o nugnybti po pusę ūglio.

Apkaupkite pomidorus, dumplūnes, bulves ir kitus augalus, kuriems tai patinka. Tokiu būdu jie išaugins daugiau papildomų šaknų, gaus daugiau maisto medžiagų ir augs sparčiau.

Paremkite, pariškite augalus. Nenuvertinkite šio svarbaus momento – gamtoje augalai auga tokiu atstumu vienas nuo kito, kad padėtų vienas kitam, palaikytų. Išvirtusius, išgulusius augalus pamatysi retai ir tik po ypatingos audros. Sode augalai ne tik auga: vieniši, bet ir sočiai primaitinti, tad jų dydžiai bei apimtys nėra natūralūs. Visaverčiam vystymuisi būtinos optimalios natūralios sąlygos, tad skirkite laiko paremti ne tik daržoves, bet ir kitus augalus. Kuoliukas su raišteliu gali padaryti tikrus stebuklus! Krūminius augalus geriau apjuosti lanku, vielos tinklu ar išpinti vytelėmis. Stebėkite augalų dydžius dabar, ir kitais metais sodinkite taip, kad jie augtų vienas nuo kito tinkamais atstumais-palengvinsite ne tik priežiūrą, bet ir estetinis vaizdas bus visai kitas.

Svogūninės gėlės jau baigia žydėti. nenupjaukite jų lapų – tegu sunyksta natūraliai. Maisto medžiagos sugrįš į svogūnėlį ir jis bus pasiruošęs kitų metų žydėjimui. Baigiančius žydėti pavasarinius augalus keiskite naujais, o mėnesio gale galite pasėti dvimečius augalus.

Tręškite augalus, tačiau jau reikia mažinti azotines trąšas. Žydinčias gėles būtinai pamaitinkite joms skirtomis trąšomis, kitus augalus verčiau dažniau patręšti natūraliomis – jos ne tik pamaitina, bet ir apsaugo nuo ligų ir kenkėjų.

Danielė Šležienė